Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Hand Made. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Hand Made. Pokaż wszystkie posty

sobota, 28 czerwca 2014

Zmiany i przemiany :)

Ostatnio mniej tu bywam, ale to nie znaczy że się lenię ;)
Bywam tu i tam, robię różne rzeczy.
Jestem pasjonatką wiele mnie inspiruje, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych !
Zawsze powtarzam  "Najpierw coś zrób a potem mów że nie umiesz tego zrobić" 
Ta maksyma towarzyszy mi przez całe życie :)

I oto moje kolejne dzieło :)
 
Kolejna metamorfoza zakończona ...
Jeśli szukasz farb do stylizacji mebli to nie znajdziesz nic lepszego jak produkty Annie Sloan.
Stół poniżej czekał ładnych parę lat. Niewiarygodne jak kolor potrafi odmienić. 
Teraz jest śliczny i w końcu tworzy piękny komplet z krzesłami, 
które jakiś czas temu poszły na pierwszy ogień.
Co tu dużo pisać sami oceńcie :)



&

Życzę Wszystkim zaglądającym oraz sobie :)
Miłego sobotniego wieczoru :)
Słonecznej niedzieli :)

Jutro cały dzień na łonie natury już zaplanowany !
Pozdrawiam ciepło  Ollina :))

A i jeszcze zostawiam maki, piękne ... prawda ?
Fotki zrobione w drodze do ... :))

 &

 




niedziela, 13 kwietnia 2014

Jajeczka cz.2

Kukkuryku na patyku wysiedziałam kolejne jajeczka.
Powiem szczerze że poszukując inspiracji w necie, 
natknęłam się na bloga  Pretty Hom .
Gdzie znalazłam prosty i szybki sposób dekoracji.
Polecam zerknijcie.
Tam pięknie jest pokazany krok po kroku jak postępować :)
A u mnie proszę bardzo
 Tak oto powstały kolejne cacuszka Wielkanocne,
 które udekorują dom na święta :)

 



Tradycyjnie już pozdrawiam i życzę spokojnego tygodnia,
choć pewnie łatwo nie będzie.
 Bo to przecież tydzień przedświąteczny.
Ollina :)

środa, 9 kwietnia 2014

Jaja, jajka i jajeczka ...

Wszyscy trąbią święta blisko !
Blisko blisko jak co roku, czas poczynić przygotowania i ocenić dekoracje.
Pozostało mi z zeszłego roku trochę jajek styropianowych,
 w zeszłym roku nie wykorzystałam wszystkich.
I bardzo dobrze :) Zrobiłam dziś małą próbę oceńcie Sami. Delikatne pudrowe kolorki :)
Jutro udekoruje kolejne dwa i do świat będzie komplet.
W następnym poście pokażę jaką metodą udekorowałam jajeczka ...
Pozdrawiam ciepło Ollina :)





A tutaj znajdziecie moje dzieło z zeszłego roku :))) Jajko 2013

sobota, 5 kwietnia 2014

Annie Sloan

Witam ciepło odwiedzających, Wszystkich razem i każdego z osobna :))
Dziś swój wpis chciałabym poświęcić cudownym farbą Annie Sloan.
 To że są cudowne nie muszę podkreślać :) Rozpisują się o nich kobitki na całej kuli ziemskiej.
 Ich niezwykłość polega przede wszystkim na prostocie użytkowania. Tak tak właśnie na prostocie.
 Nic nie trzeba szlifować ani czyścić. Wystarczy wytrzeć szmatką z ciepłą wodą i już można malować.
 Nie należę do osób cierpliwych, tak więc jak dla mnie są idealne. Zawsze kiedy dotykam się wykonania jakiejś czynności lubię widzieć efekty prawie już. 
Nie odkładam nic na potem. Zaczynam i kończę. 
Od dawna nosiłam się z zakupem owych farb. 
Później z braku wolnego czasu odstały swoje w domku. 
Wystarczył jeden dzień by dokonać metamorfozy 6-ciu krzeseł. 
W drugim zaś dniu wykonałam procedurę woskowania. 
I oto proszę :) 
Są zupełnie nowe, w nowym stylu schabby schic.
Są dokładnie takie jak chciałam :)
Na swoją kolej czekają dwie komody, duża i b.duża -  teraz praca z farbami Annie Sloan nie jest straszna, szczerze polecam. Naprawdę warte każdej ceny !




poniedziałek, 28 października 2013

Szafeczka & Apteczka

Witam:)
Poniżej prezentuje moje kolejne małe dzieło.
Jakiś czas temu zakupiłam starą skrzynkę po zegarze.
Już w momencie kupna wiedziałam jakie będzie jej przeznaczenie i gdzie ją powieszę :)
Szlifowałam, czyściłam,pobieliłam i na koniec nałożyłam wosk .
 Efekt końcowy proszę bardzo :))
Szafeczka na leki w całej okazałości + promienie słoneczka :))





Pozdrawiam ciepło Ollina :)

 

środa, 16 października 2013

Wyczarowane z potzreby serca :)

Od najmłodszych lat obserwowałam jak moja mama spędzała wieczory z szydełkiem w ręku :)
Potrafiła wydziergać zarówno ciepły sweterek jak i super sexowną sukienkę z lureksu na sylwestra :)
Ona właśnie pokazała mi pierwszy łańcuszek i pierwszy słupek. I tak nauka szydełkowania została zgłębiona gdy miałam kilka lat, 5 może 6 ale na pewno jeszcze nie chodziłam do szkoły.
Wraz z praktyką  poszerzałam swoje umiejętności, przez lata doskonaliłam kunszt szydełkowania. Gdzieś po drodze polubiłam się i z drutami.
Jednak szydełko które pierwsze uścisnęłam w dłoni  pokochałam po dziś dzień.
Po latach przerwy wracam z pasją do tworzenia kolejnych małych dzieł wykonanych przy pomocy maleńkiego prostego , a jakże niesamowitego sprzęciku :)








Odwiedzającym życzę spokojnej nocki :)
Pozdrawiam 
Ollina


a od najmłodszych lat obserwowałam jak moja mama spędza wieczory z szydełkiem w ręku. To ona pokazała mi łańcuszek i pierwszy słupek. Myślę, że poczucie wtajemniczenia razem z mamą w coś o czym np. tato nie miała pojęcia, dało mi na początek ogromną motywację do nauki szydełkowania. A wraz z praktyką, poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności, robótki szydełkowe stały się moją pasją.

Tutaj można umieścić wszystko ! każdy kod Robótki szydełkowe – nauka szydełkowania | Szydełkowanie, robótki ręczne blog
Ja od najmłodszych lat obserwowałam jak moja mama spędza wieczory z szydełkiem w ręku. To ona pokazała mi łańcuszek i pierwszy słupek. Myślę, że poczucie wtajemniczenia razem z mamą w coś o czym np. tato nie miała pojęcia, dało mi na początek ogromną motywację do nauki szydełkowania. A wraz z praktyką, poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności, robótki szydełkowe stały się moją pasją.

Tutaj można umieścić wszystko ! każdy kod Robótki szydełkowe – nauka szydełkowania | Szydełkowanie, robótki ręczne blog
Ja od najmłodszych lat obserwowałam jak moja mama spędza wieczory z szydełkiem w ręku. To ona pokazała mi łańcuszek i pierwszy słupek. Myślę, że poczucie wtajemniczenia razem z mamą w coś o czym np. tato nie miała pojęcia, dało mi na początek ogromną motywację do nauki szydełkowania. A wraz z praktyką, poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności, robótki szydełkowe stały się moją pasją.

Tutaj można umieścić wszystko ! każdy kod Robótki szydełkowe – nauka szydełkowania | Szydełkowanie, robótki ręczne blog
Ja od najmłodszych lat obserwowałam jak moja mama spędza wieczory z szydełkiem w ręku. To ona pokazała mi łańcuszek i pierwszy słupek. Myślę, że poczucie wtajemniczenia razem z mamą w coś o czym np. tato nie miała pojęcia, dało mi na początek ogromną motywację do nauki szydełkowania. A wraz z praktyką, poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności, robótki szydełkowe stały się moją pasją.

Tutaj można umieścić wszystko ! każdy kod Robótki szydełkowe – nauka szydełkowania | Szydełkowanie, robótki ręczne blog

niedziela, 13 października 2013

Mała witrynka.

Ostatnio troszkę więcej czasu ,zmiana pracy wszystkim wyszła na dobre :)
W końcu mam więcej chwil tylko dla siebie.  
Jakiś czas temu zakupiłam witrynkę z myślą o łazience.
Teraz tak naprawdę po renowacji mam kilka dla niej miejsc, i tak po ciuchu mówiąc nie mogę się zdecydować gdzie jej będzie najlepiej :)
Oczyściłam ją całą co wymagało nie lada wyzwania!
Następnie nałożyłam  wybielająca pastę Starwax. Pasta wybiela bardzo delikatnie i pozwala uwidocznić strukturę drewna. O taki efekt właśnie mi chodziło :)) Moje małe dzieło poniżej, a już niebawem w całej okazałości zaprezentuje się skrzynka po starym zegarze.





Udanego tygodnia !
Miłego i ciepłego wieczoru.
Pozdrawiam 
Ollina



niedziela, 20 stycznia 2013

W zaciszu ...:)))

Za oknem zima rozgościła się na dobre, nie żebym nie lubiła.
Wręcz przeciwnie jednak brakuje mi troszkę słoneczka.
W domu cisza ... taka cisza że słyszę własne myśli.
Synek pojechał do babci jutro jej święto obiadek i ciasto naszykowała :))
Wszystkie wnuki pojechały.
Zostałam w domku jeszcze mam kaszel obawiałam się że mogę Katki dziatki pozarażać.
A tego bym nie chciała.
Ciekawe jak się prezent Jasiowi spodoba ? Przy okazji zapakowałam ....

No tak,  a ja tu przecież z czym innym postanowiłam się pokazać.
Planowałam szafeczki zaprezentować w komplecie.
Jednak dziś skończyłam jedną i zanim zrobię drugą trochę czasu minie.
... tak więc były ciemne  i brązowe beee.
Trochę pracy i ot mamy zupełnie nowe cacuszko do mojej sypialni.
Mało światła o tej porze roku wpada do mieszkania,
dlatego z nią troszkę pojeździłam żeby ją  ładnie ufocić :)




Now is the perfect ...

&

&
 & 



Miłego i spokojnego tygodnia
Pozdrawiam 
Ollina :)))




środa, 2 stycznia 2013

Miniony rok .... hmmm :)))

Dla mnie rok 2012 był   udanym zawodowo hmmm... i szczęśliwy prywatnie. Żal mi, że tak szybko minął. Staram się raczej z optymizmem patrzeć w 2013, choć wszyscy wokół mówią, że nie będzie łatwo, może to dlatego, że nieznane zawsze jest niepokojące, ale też intrygujące :)) prawda ?
Oby za rok wszyscy mogli powiedzieć, że był to dobry rok i tego 
Wam moi drodzy życzę:) 

A poniżej coś co chciałam pokazać od dawna, jednak brakowało czasu na moje małe pasje,
aby dokończyć dzieła ...









A w takim stanie mnie urzekła :))



środa, 12 grudnia 2012

Wieszaczek :)

Witajcie ! 
Poniżej kilka fotek z mojej własnoręcznej metamorfozy.
Otóż jakiś czas temu, postanowiłam że moje nowe mieszkanko,
urządzę w zupełnie innym stylu niż poprzednie.
Zakochałam się w  Shabby Chic.
U was kochane dziewczyny można czerpać pomysłów oraz inspirować się do woli.
Co prawda dopiero raczkuję,jednak chyba wyszło nie najgorzej ?
A oto przedstawiam mój stary nowy wieszak.
Spokojnej nocki Kotenieńki 
Pozdrawiam  
Ollina


 A tak prezentował się przed metamorfozą.

niedziela, 25 listopada 2012

Babcina serwetka ... :)))

Witaj Katarina  Sis moja Kochana ....
Jak poniżej widać pięknie mnie zainspirowałaś :)
Lampionik stoi i pięknie się prezentuje.
Babcina serwetka w nowej odsłonie,szczególnie że stoi na pięknie pobielonej komódce.
Dziś w końcu ją skończyłam.
Wczoraj po powrocie od Ciebie, zabrałam się i wyczyściłam cały blacik do żywego.
Wersja pomalowana na biało zupełnie nie pasowała do całości.
Teraz jest tak jak być powinno.
Czuję że podarowałam starej wysłużonej komódce nowe życie ...
Jeszcze brakuje uchwytów...
Złapię piękne promienie słoneczne i niebawem,
prawdziwa odsłona mojej pierwszej renowacji .



Miłego tygodnia życzę wszystkim odwiedzającym :)))
Pozdrawiam Ollina.